Zarabianie na robieniu zdjęć może być proste

Czy naprawdę zarabianie na robieniu zdjęć jest takie trudne jak może się nam wydawać? Najczęściej słyszymy przecież jedynie o bardzo znanych fotografach, którzy zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze na sesjach związanych z modą czy reklamą. Czy my sami jako fotografowie z zamiłowania, posiadając średniej klasy sprzęt fotograficzny możemy również zarabiać na zdjęciach krajobrazów, martwej natury, ludzi czy też innych rzeczy?

Możemy i wcale nie jest to takie trudne. Obecnie możemy znaleźć wiele internetowych banków zdjęć stockowych, które bardzo chętnie zapłacą nam za nasze zdjęcia. Może nie każdy słyszał o takim rozwiązaniu, ale w gruncie rzeczy takie firmy jak Depositphotos nie powstały bardzo dawno temu, a zapotrzebowanie na różnego rodzaju zdjęcia stockowe czy też grafikę tworzoną na komputerze właśnie teraz rośnie najszybciej. Przyjrzałem się niedawno bliżej ofercie jednego z banków zdjęć stockowych – Depositphotos.

 

 

Na stronie znajdziemy zarówno możliwość sprzedaży jak i kupna różnego rodzaju plików graficznych, ale my zajmiemy się oczywiście aspektem sprzedaży naszych zdjęć dla Depositphotos.

Żeby zacząć współpracę z serwisem musimy mieć ukończone 18 lat, wtedy możemy się zarejestrować i przejść wstępny test. Oczywiście nie ma z tym większego problemu i możemy przystąpić do wgrywania naszych prac na serwer. Naturalnie przed udostępnieniem naszych prac w serwisie każde zdjęcie przechodzi wstępną moderację. Zdjęcia muszą mieć rozdzielczość na poziomie minimum 2600×1500 pixeli, która nie może być naturalnie sztucznie zwiększana za pomocą programów graficznych. Po za tym obowiązuje standard JPG i naturalnie dobra jakość techniczna zdjęcia. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na konkretną tematykę to potrzeba różnych zdjęć, dlatego każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. W Depositphotos zarabiamy przede wszystkim prowizję od sprzedaży naszych zdjęć, która wynosi od 40 do 60% i zależy przede wszystkim od naszego stażu i ilości sprzedawanych przez nas zdjęć.  Po za tym istnieje również program promocji fotografów, którzy wykazują się przesyłaniem najwyższej jakości zdjęć. Wówczas w ramach promocji dostawcy otrzymują również płatność za wgranie zdjęcia w wysokości 0,10 $ (do 500 wgranych zdjęć).

Dla każdego fotografa serwisu typu Depositphotos są szansą na dodatkowe dochody, które z czasem mogą przerobić się w naprawdę ciekawe pieniądze. Od czego zależy sukces w fotografii stockowej? Od cierpliwości, konsekwencji i zmysłu obserwacji. Trzeba wiedzieć jakiego typu zdjęcia sprzedają się w danym momencie najlepiej.

Czy na fotografii stockowej można zarobić? Powiedziałbym, że można dorobić i nie jest to trudne. Jeżeli chcesz mieć ze stocków druga pensję to musisz niestety poświęcić na to sporo czasu. Jest to jednak scenariusz jaknajbardziej realny.

Ja już współpracuję z Depositphotos i jeżeli Ty również chcesz podjąć współpracę, wejdź na ich stronę przez mój link partnerski:

http://depositphotos.com/?ref=1600374

Otrzymam za to parę groszy, jeżeli ty sprzedaż jakieś swoje zdjęcie.

 

2 komentarze

  1. Sylwia

    Witam, jestem zainteresowana sprzedawaniem zdjęć DEPOSITPHOTOS, tzn. możliwości zarabiania na nich ale niestety nie bardzo wiem jak udostępnić swoje zdjęcia… Albo ja jestem taka nie rozgarnięta albo to jest tak skomplikowane. Bo na stronie po zalogowaniu się nie znalazłam miejsca gdzie mogłabym to robić?? Czy moge prosić o pomoc? podaje swój adres email : sylwia.simply@gmail.com, oczywiście wchodziłam za pomocą linku zamieszczonego w Pana poście.

  2. Po zalogowaniu się na swoje konto należy przejść na https://depositphotos.com/files.html a następnie kliknąć FIle Uploader. Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale nie dostałem powiadomienia o komentarzu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *