Czy naprawdę zarabianie na robieniu zdjęć jest takie trudne jak może się nam wydawać? Najczęściej słyszymy przecież jedynie o bardzo znanych fotografach, którzy zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze na sesjach związanych z modą czy reklamą. Czy my sami jako fotografowie z zamiłowania, posiadając średniej klasy sprzęt fotograficzny możemy również zarabiać na zdjęciach krajobrazów, martwej natury, ludzi czy też innych rzeczy?

Możemy i wcale nie jest to takie trudne. Obecnie możemy znaleźć wiele internetowych banków zdjęć stockowych, które bardzo chętnie zapłacą nam za nasze zdjęcia. Może nie każdy słyszał o takim rozwiązaniu, ale w gruncie rzeczy takie firmy jak Depositphotos nie powstały bardzo dawno temu, a zapotrzebowanie na różnego rodzaju zdjęcia stockowe czy też grafikę tworzoną na komputerze właśnie teraz rośnie najszybciej. Przyjrzałem się niedawno bliżej ofercie jednego z banków zdjęć stockowych – Depositphotos.

 

 

Na stronie znajdziemy zarówno możliwość sprzedaży jak i kupna różnego rodzaju plików graficznych, ale my zajmiemy się oczywiście aspektem sprzedaży naszych zdjęć dla Depositphotos.

Żeby zacząć współpracę z serwisem musimy mieć ukończone 18 lat, wtedy możemy się zarejestrować i przejść wstępny test. Oczywiście nie ma z tym większego problemu i możemy przystąpić do wgrywania naszych prac na serwer. Naturalnie przed udostępnieniem naszych prac w serwisie każde zdjęcie przechodzi wstępną moderację. Zdjęcia muszą mieć rozdzielczość na poziomie minimum 2600×1500 pixeli, która nie może być naturalnie sztucznie zwiększana za pomocą programów graficznych. Po za tym obowiązuje standard JPG i naturalnie dobra jakość techniczna zdjęcia. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na konkretną tematykę to potrzeba różnych zdjęć, dlatego każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. W Depositphotos zarabiamy przede wszystkim prowizję od sprzedaży naszych zdjęć, która wynosi od 40 do 60% i zależy przede wszystkim od naszego stażu i ilości sprzedawanych przez nas zdjęć.  Po za tym istnieje również program promocji fotografów, którzy wykazują się przesyłaniem najwyższej jakości zdjęć. Wówczas w ramach promocji dostawcy otrzymują również płatność za wgranie zdjęcia w wysokości 0,10 $ (do 500 wgranych zdjęć).

Dla każdego fotografa serwisu typu Depositphotos są szansą na dodatkowe dochody, które z czasem mogą przerobić się w naprawdę ciekawe pieniądze. Od czego zależy sukces w fotografii stockowej? Od cierpliwości, konsekwencji i zmysłu obserwacji. Trzeba wiedzieć jakiego typu zdjęcia sprzedają się w danym momencie najlepiej.

Czy na fotografii stockowej można zarobić? Powiedziałbym, że można dorobić i nie jest to trudne. Jeżeli chcesz mieć ze stocków druga pensję to musisz niestety poświęcić na to sporo czasu. Jest to jednak scenariusz jaknajbardziej realny.

Ja już współpracuję z Depositphotos i jeżeli Ty również chcesz podjąć współpracę, wejdź na ich stronę przez mój link partnerski:

http://depositphotos.com/?ref=1600374

Otrzymam za to parę groszy, jeżeli ty sprzedaż jakieś swoje zdjęcie.