Czy próbowałeś kiedyś fotografować wieczorem, po zachodzie słońca? Fotografowanie staje się wówczas nieco trudniejsze ale nocne światła ulicy otwierają nowe możliwości.

Twoja kreatywność dostaje szanse się wykazać. Aparat widzi wówczas więcej niż ludzkie oko. Dostrzega szczątki świateł odbitych od szyb okiennych, od ścian budynków czy samochodów. Poprzez długie czasy ekspozycji możesz zarejestrować obiekty w ruchu zachowując na zdjęciu jedynie kolorowe świetlne smugi. A kiedy światła jest za mało, kiedy jest naprawdę ciemno? Wtedy zaczyna się najlepsza zabawa – malowanie światłem. Przy pomocy różnych, nieraz dziwnych, źródeł światła odsłaniasz z mroku tylko to co istotne, to co chcesz pokazać na zdjęciu.

Czy to trudne? I tak i nie. Po pierwsze niezbędny jest statyw, potem warto poznać kilka zasad, a na koniec otworzyć umysł na nowe kadry.

Chcesz tego spróbować? Nauczę Cię. Zapraszam Cię na warsztaty Fotografia Nocna, które odbędą się 17 listopada (sobota) w Białymstoku. Startujemy ok. 15.30.

 

Więcej o warsztatach na stronie: http://paf.edu.pl/warsztaty-fotografia-nocna.aspx